Aktualności
12.01.2012

Porsche Boxster Poczucie wolności

Najmniejszy, otwarty model Porsche wita 2012 rok zupełnie nową, trzecią generacją. Tak, jak można było się spodziewać pojazd nie przynosi rewolucji, ale na drodze konsekwentnych udoskonaleń każdego detalu dąży do doskonałości. W nowej serii 981 największy postęp uczyniono w kategorii... ograniczenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin.

Karoseria nowego auta największą uwagę zwraca niewielkim spoilerem, zachodzącym aż na tylne światła i skróconymi zwisami . Roadster opiera się na podwoziu, w którym o sześć centymetrów zwiększono rozstaw osi, o cztery rozstaw kół z przodu i o jeden rozstaw kół z tyłu. Nowa konstrukcja jest również lżejsza od poprzedniej. Wnętrze zaprojektowano mając w pamięci Carrerę GT.

Porsche Boxster

Auto wyposażono w miękki dach, którego rozłożenie przy prędkościach do 50 km/h zajmuje 9 sekund. Z nowego 911 model pozyskał elektro-mechaniczny układ kierowniczy. Samochód otrzyma również opcjonalny zestaw Sport Chrono, po praz pierwszy dynamiczne mocowania skrzyni biegów oraz system Porsche Torque Vectoring w połączeniu z mechanizmem różnicowym tylnej osi.

Porsche Boxster S

Boxster z 2,7-litrowego silnika produkuje teraz 265 KM, a Boxster S z 3,4-litrowej jednostki 315 KM. To odpowiednio 10 i 5 koni mechanicznych więcej, niż poprzednio. Do wyboru 6-stopniowa, ręczna skrzynia biegów lub 7-stopniowa przekładnia PDK. Z tą drugą auta spalają po 7,7 i 8,0 litrów paliwa na 100 kilometrów (w drugim przypadku 1,8 litra mniej, niż poprzednio). Mocniejsze rozpędza się do 100 km/h w pięć sekund, słabsze w sekund 5,7.

Porsche Boxster S

Bosxter nowej generacji pojawi się w niemieckich salonach sprzedaży już w połowie kwietnia, a swoją światową premierę będzie miał w marcu na salonie samochodowym w Genewie. Zwykłą wersję, wliczając 19-procentowy podatek, wyceniono na prawie 48,3 tysiące euro. Za Boxstera S trzeba będzie zapłacić ponad 59,1 tysięcy euro. Według obecnego kursu to odpowiednio 215 i 265 tysięcy złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje