Aktualności
10.01.2012

Audi Q3 Vail Mróz i śnieg

Po plotkach o pojawieniu się sportowej odmiany małego Q3 z tylko jedną parą drzwi, które jeszcze kilkanaście dni temu miały całkiem niezłą publiczność, nie został żaden ślad. Audi ukróciło ich żywot prezentacją konceptu Q3 Vail, któremu nie ubyło otworów wejściowych, ale przybyło mocy i ochoty na zabawy na mrozie i w śniegu.

Nowy wynalazek Audi ma zwracać uwagę wszystkich, którzy kochają wypady w góry i nie życzą sobie, aby w trakcie podróży do upragnionych szczytów ktoś miał szansę na ich wyprzedzenie. Dlatego też Q3 Vail wyposażono w silnik prosto z RS3, czyli 2,5-litrową, 5-cylindrową rzędówkę, której możliwości zmniejszono tylko nieznacznie. Silnik produkuje 314 KM mocy 400 Nm momentu obrotowego.

Audi Q3 Vail

Kompaktowy SUV oblany specjalnie stworzonym dla niego lakierem Energy Red zapiera się oczywiście wszystkimi czterema kołami. W stosunku do zwykłego Q3 prześwit zwiększono o 40 mm, a linię dachu poprowadzono 30 mm wyżej. Podwozie osłonił zestaw uzbrojeń, a na dachu wylądowały mocowania dla zimowego sprzętu. Nie oszczędzono też na obudowie silnika - głowicę cylindrów pokryła czerwień, a osłonę ochronną przed kurzem wykonano z włókien węglowych.

Audi Q3 Vail

Q3 Vail, nazwane tak na cześć kurortu narciarskiego w stanie Kolorado słynącego z zawodów Pucharu Świata, przy przekazaniu napędu posiłkuje sie 7-stopniową przekładnią S Tronic. Rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje konceptowi tylko 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 262 km/h. Planów na produkcję seryjną póki co nie ma.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje