Aktualności
10.01.2012

Chevrolet Code 130R Zew młodości

Koncern General Motors poszukuje nowych klientów wśród 80 milionów Amerykanów, zbliżających się do 30 roku życia, których sumaryczna siła nabywcza sięga tryliona dolarów. A robi to w sposób wielce chwalebny - prezentując dwa zupełnie nowe projekty w segmentach, w których jest nieobecny. Jeden z nich to koncept coupe Code 130R.

Nowe auto, które można śmiało nazwać zminiaturyzowanym Camaro i potencjalnym konkurentem Sciona F-RS, mierzy 4,4 metry długości, stoi na 20-calowych kołach i zabiera na pokład cztery osoby. Maszyna, adresowana do młodych kierowców, ma odzwierciedlać ideę kompaktowego, sportowego pojazdu o cenie ledwo przekraczającej 20 tysięcy dolarów.

Chevrolet Code 130R

Do napędu 130R użyto 4-cylindrową, 1,4-litrową jednostkę Ecotec z systemem start/stop oraz układem odzyskiwania energii kinetycznej, połączoną z 6-stopniowym automatem. Jednostka rozwija 150 KM i 200 Nm, które lądują tylko na tylnej osi. Docelowo średnie zużycie paliwa nie miałoby przekraczać sześciu litrów na 100 kilometrów.

Chevrolet Code 130R

Code 130R debiutuje na rozpoczętym właśnie North American International Auto Show w Detroit obok bardziej egzotycznego Tru 140S z tym samym silnikiem, ale zupełnie innym nadwoziem i napędem na przód. W najbliższych miesiącach oba modele ruszą na tournee po USA w celu zbadania reakcji potencjalnych nabywców. Jeśli odzew będzie duży najprawdopodobniej trafią do produkcji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje