Aktualności
08.01.2012

BMW 860 CSi Lśnienie

W ostatnich latach styliści z BWM śmiało eksperymentowali z różnymi wersjami nadwoziowymi, z których nie wszystkie mimo zapewnień twórców zostały ciepło przyjęte przez rynek. Najnowszy przebój niemieckiej marki do seria 6, która oferowana będzie również jako 4-drzwiowe Gran Coupe. Ale i to nie wszystkich zadowala - niektórzy chętnie zobaczyliby GT w formacie XXL.

Przed dwoma dekadami w obraz ten doskonale wpisywało się wielkie, 4,8-metrowe coupe serii 8, które do dnia dzisiejszego robi ogromne wrażenie. W najmocniejszej wersji silnikowej auto dysponowało 5,6-litrowym V12, wydzielającym 385 KM, a do legendy przeszło niedoszłe, 550-konne M8. Dziś BMW nie mierzy tak wysoko i jego zapędy kończą się na limuzynie serii 7. A że na uczelniach stylistycznych całego świata nie brakuje talentów - w odrodzenie serii 8 mierzą inni.

BMW 860 CSi

Widoczna powyżej wizja to dzieło Ismeta Cevika z Istambułu, który czerpiąc inspiracje z aktualnej linii modelowej marki nakreślił możliwy wygląd flagowego gran turismo BMW. W projekcie znalazły się również odniesienia do konceptu CS i mierzącego 5,4 metrów długości Bentley'a Brooklandsa, który wszedł ostentacyjnie na rynek pięć lat temu.

BMW 860 CSi

Twórca nie omieszkał ozdobić swojego konceptu wiele mówiącym oznaczeniem 860 CSi, które stawiałoby go o krok wyżej od produkowanego seryjnie 850 CSi. Dziś w klasie tej wielkości mieści się tylko BMW 760i i wydłużone 760Li. Oba napędzane są 6-litrowym V12 o mocy 544 KM. W potężnym 850 CSi, gdyby powstało w rzeczywistości, mocy znalazłoby się zapewne znacznie więcej...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje