Aktualności
05.01.2012

DC Avanti Status quo

Indyjskie DC Design rozszerza działalność ze studia stylistycznego do producenta samochodów z prawdziwego zdarzenia. Pierwszym, seryjnym dziełem marki będzie sportowe coupe imieniem Avanti, nawiązującym do słynnego modelu Studebakera. Pojazd debiutuje na rozpoczynającej się właśnie wystawie Auto Expo w New Delhi.

Na chwilę obecną Avanti to jeszcze prototyp, a jego pierwsze sztuki mają wylądować u właścicieli dopiero pod koniec przyszłego roku. W pierwszym sezonie produkcji DC planuje zbudować od dwustu do trzystu egzemplarzy coupe, a w kolejnych latach zwiększyć tę liczbę nawet dziesięciokrotnie. Auto będzie składanie w fabryce w Pune i sprzedawane poprzez powstającą dopiero sieć salonów.

DC Avanti

Do napędu Avanti będą służyły silniki Forda i Hondy, odpowiednio: wolnossąca jednostka serii EcoBoost o pojemności dwóch litrów oraz doładowane V6. Pierwszy silnik ma oferować około 240 KM, a drugi przeszło 400 KM. W obu przypadkach do dyspozycji będzie 6-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Pojazd miałby ważyć 1560 kilogramów i w bazowej wersji rozwijać prędkość 100 km/h w niespełna siedem sekund.

DC Avanti

Podwozie samochodu ma być zbudowane w dużej mierze ze stopów aluminium, a karoseria a włókien szklanych. Silniki będą przygotowywane w Wielkiej Brytanii. Cena DC Avanti ma startować od dzisiejszej równowartości dwustu tysięcy złotych (30 lakh rupii indyjskich). Dotychczasowa historia istniejącego od 1993 roku studia Dilipa Chhabria zamyka się w ponad 600 unikatowych pojazdach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje