Aktualności
04.01.2012

Chevrolet Camaro GT Rzuca wyzwanie

Niemieckie Sareni United, stanowiące pochodną Reiter Engineering, wypełniło powierzoną mu w 2010 roku przez Hansa Reitera misję. Firma powstała specjalnie w celu zbudowania wyścigowego samochodu na bazie amerykańskiego Camaro, który będzie mógł startować w zawodach na całym świecie. Maszyna jest już gotowa do walki.

Przy projekcie Camaro GT przez blisko rok pracowało dwanaście osób, a proces dopuszczenia auta do startów przez FIA ruszył jeszcze w październiku ubiegłego roku. Pojazd adresowany do prywatnych zespołów i kierowców będzie mógł startować w wyścigach klasy GT3 i GT4, a na chwilę obecną dwie sztuki zamówiło już niemieckie Yaco Racing Team.

Chevrolet Camaro GT

Wyścigowe Camaro GT napędzane jest silnikiem V8 rozwierconym do prawie 7,9 litrów, który współpracuje z nową skrzynią biegów marki Holinger o masie tylko 37 kilogramów. Moc jednostki napędowej sięga do 650 KM, a moment obrotowy przekracza 800 Nm. Napęd w ważącym niespełna 1300 kilogramów aucie przekazywany jest tylko na tylną oś.

Chevrolet Camaro GT

Sareni United zapowiada stałe doskonalenie modelu, a żywotność układu napędowego ocenia na 10 tysięcy kilometrów z przeglądem w połowie drogi. Dwie pierwsze sztuki samochodu pojawią się w serii ADAC GT Masters, która wystartuje w pierwszej połowie kwietnia eliminacją w Oschersleben.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje