Aktualności
02.01.2012

Lamborghini Gallardo LP600+ GT3 Noworoczne szlify

Wyścigowe Gallardo LP600+ od niemieckiego Reiter Engineering wkracza w nowy rok z licznymi udoskonaleniami i jeszcze większym apetytem na sukcesy. W sezonie 2011 pierwsza ewolucja modelu pozwoliła na zdobycie czterech wice tytułów w seriach: ADAC GT Masters, brazylijskiej GT3, azjatyckiej GT3 i hiszpańskich mistrzostwach GT.

Modyfikacje LP600+ GT3 na rok 2012 miały przede wszystkim na celu przygotowanie samochodu mogącego z powodzeniem startować w 24-godzinnych wyścigach na całym globie. Zupełnie nowa jest skrzynia biegów i zestaw aerodynamiczny nadwozia. Zeszłoroczną przekładnię zastąpił mechanizm marki Holinger, który charakteryzuje się niższą mają i mniejszą złożonością.

Lamborghini Gallardo LP600+ GT3

Reiter Engineering prowadzi nadal prace doskonalące działanie zawieszenia oraz układu hamulcowego od AP Racing, które mają zwiększyć sztywność konstrukcji i przyczepność mechaniczną. Nowe rozwiązania pozwolą zastosować miększe sprężyny, co wpłynie pozytywnie na zachowanie się samochodu na karbach i zużycie ogumienia. Moc silnika utrzymano w okolicach 600 koni mechanicznych.

Lamborghini Gallardo LP600+ GT3

Prace rozwojowe nad nowym Gallardo LP600+ GT3 zaplanowano na cały styczeń i luty tego roku, podczas których samochód zostanie sprawdzony w warunkach bojowych. W weekend 12-14 stycznia auto pojawi się w siódmej edycji 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, a 20 stycznia wystartuje w pierwszym 12-godzinnym wyścigu na torze Yas Marina w Abu Dhabi pod patronatem koncernu Gulf.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje