Aktualności
30.12.2011

Acura NSX Nowy początek

Już za niespełna dwa tygodnie Japończycy zaprezentują koncept zwiastujący duchowego następcę słynnej Hondy NSX, której produkcję zakończono w 2005 roku. Nowe, sportowe auto koncernu będzie mierzyło nieco niżej, niż zarzucony dwa lata temu projekt, z którego powstał tylko model wyścigowy. W myśl obowiązujących trendów pojazd będzie hybrydą.

Auto pojawi się już w drugim tygodniu stycznia na salonie samochodowym w Detroit pod marką Acura, pod którą NSX sprzedawano w USA. Zamiast blisko 570-konnego V10 o pojemności 5,5 litrów, które miało zasilać niedoszłe supercoupe Hondy sprzed dwóch lat na jego pokładzie pojawi się najprawdopodobniej 3,5-litrowe V6, które będzie wspomagane dwoma silnikami elektrycznymi.

Acura NSX

W ten sposób powstanie około 405-konna hybryda z napędem na wszystkie koła, która rozpędzałaby się do 100 km/h w niespełna pięć sekund i konkurowałaby między innymi z Audi R8. Projekt coupe ma bazować na maszynie, którą już jakiś czas temu wypatrzono na planie filmu "The Avengers" (powyżej jedynie wizje, prawdziwe auto zobaczymy w styczniu). Nieoficjalnie wiadomo, iż auto miałoby ożywić na nowo nazwę NSX i zadebiutować na rynku w 2014 roku, a z czasem pojawić się również jako roadster.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje