Aktualności
28.12.2011

Lexus LF-LC Luźne myśli

O możliwości pojawienia się na rynku hybrydowego wariantu supercoupe LFA słyszymy już od blisko dwóch lat. Wszystkie tego typu doniesienia opierają się jednak jedynie na domysłach i zdjęciach szpiegowskich, które w rzeczywistości mogą oznaczać coś zupełnie innego. Teraz głos w sprawie zabiera sam Lexus - oto koncepcyjny LF-LC.

LF-LC powstał na specjalne życzenie centrali z Japonii w centrum rozwojowo-wzorniczym marki w kalifornijskim Newport Beach. Ekipa z Calty Design Research przygotowała futurystyczne coupe o proporcjach zbliżonych do seryjnego LFA, na którego pokładzie mieściłyby się cztery osoby w układzie 2+2 i które zapowiadałoby możliwy kierunek stylistyczny przyszłych modeli Lexusa.

Lexus LF-LC

Szczegóły techniczne projektu pozostają póki co tajemnicą, a jedyną wskazówką odnośnie tego, co znajdziemy pod maską jest jedynie widoczna na nadwoziu plakietka z napisem "hybrid". Koncept LF-LC będzie miał swoją premierą na salonie samochodowym North American International Auto Show w Detroit, który odbędzie się w dniach od 10 do 23 stycznia przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje