Aktualności
25.12.2011

Ford Evos Sleigh Nowe sanie św. Mikołaja

Inżynierowie angielskiego oddziału Forda podsumowali pracę świętego Mikołaja pod kątem... zanieczyszczenia środowiska i wydatków. Po kalkulacji inżynierów koncernu okazało się, iż na rozdawanie prezentów można zużyć znacznie mniej funduszy i pozostawić po sobie znacznie mniejszy odcisk w postaci dwutlenku węgla.

Tym oto sposobem marka przygotowała specjalne sanie, inspirowane konceptem Evos, które miałyby być napędzane ekonomicznym silnikiem serii Ecoboost. Na dystansie ponad 200 milionów kilometrów, które słynny święty miałby pokonywać co roku z wydatkiem 122 milionów funtów, pozwoliłoby to oszczędzić aż 110 milionów funtów i wyemitować o 192 tysiące ton dwutlenku węgla mniej.

Ford Ecoboost Sleigh

A wszystko to dzięki 1-litrowemu silnikowi o mocy 125 KM i momencie obrotowym 170 Nm (200 Nm w trybie overboost), który miałby odesłać na emerytuję zastęp reniferów. Święty Mikołaj propozycję marki pozostawia bez komentarza, ale Ford utrzymuje, iż udało mu się skontaktować z jego żoną. Jak twierdzi renifery nie będą zadowolone, ale niedźwiedzie polarne się ucieszą. Sam Ford pracuje już nad saniami o napędzie elektrycznym.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje