Aktualności
20.12.2011

Audi R18H Sezon na poprawki

Audi Sport rozpoczęło testy pojazdu klasy LMP1, którym wystartuje w przyszłym roku. Maszyna stanowi rozwinięcie niebyt udanego modelu R18, którego jedynym sukcesem w niewielu starach w mijającym roku była wygrana w maratonie Le Mans. Prototyp po poprawkach zostanie najprawdopodobniej wyposażony w hybrydowy układ napędowy.

Pierwsze testy prototypu, który dotychczas udoskonalano za zamkniętymi drzwiami, miały miejsce w minionym tygodniu na torze Sebring na Florydzie. W towarzystwie utytułowanych, fabrycznych kierowców na tor zabrano dwie maszyny - jedną w nowej konfiguracji i drugą, dla porównania, w starej. W nowej znalazł się między innymi przeprojektowany przód i powiększona kabina kierowcy, zwiększająca widoczność.

Audi R18H

Audi nie zdradza na razie szczegółów technicznych nowego auta, ale już teraz wiadomo, iż z silnikiem wysokoprężnym zostanie połączony najprawdopodobniej układ hybrydowy oparty na kole zamachowym, a nie paczce baterii. Model zadebiutuje w 12-godzinnym wyścigu na Sebring, gdzie od 2000 roku Audi wygrywało już dziewięć razy, który 17 marca przyszłego roku otworzy nowy sezon American Le Mans Series i pierwszy sezon nowej serii FIA World Endurance Championship.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje