Aktualności
13.12.2011

Bentley Continental GT V8 Do zaakceptowania

Zapowiadane od blisko dwóch lat, zupełnie nowe V8 Bentley'a, powstałe we współpracy z koncernem Audi, staje się faktem. Już w przyszłym roku jednostka trafi pod maskę coupe Continental GT oraz kabrioletu GTC, stanowiąc alternatywę dla tych, dla których apetyt flagowego W12 jest nie do zaakceptowania.

Nowy silnik w porównaniu do 6-litrowego W12 ma być o około 40% oszczędniejszy, dzięki czemu pozwoli na pokonanie na jednym baku ponad 800 kilometrów. O podobną wartość ma spaść również emisja dwutlenku węgla, ale na konkretne dane będziemy musieli poczekać do pierwszych tygodni przyszłego roku.

Bentley Continental GT V8

Nowa jednostka mierzy sobie cztery litry pojemności i wyposażona jest w bezpośredni wtrysk paliwa i system odłączania cylindrów (przekształcając się z V8 w V4). Moc silnika przy 6 tysiącach obrotów na minutę sięga 507 KM, a maksymalny moment obrotowy wielkości 660 Nm występuje w zakresie 1,7-5 tysięcy obrotów. W sumie to tylko 68 KM i 40 Nm mniej, niż w przypadku silnika W12.

Bentley Continental GT V8

Continental GT z V8 na pokładzie będzie rozpędzał się do 100 kilometrów na godzinę w niespełna pięć sekund i rozwijał prędkość maksymalną ponad 290 km/h. Premiera modelu w dwóch wersjach nadwoziowych będzie miała miejsce już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym w Detroit, którego wrota będą otwarte dla zwiedzających od 14 do 22 stycznia (dni prasowe już od 9 stycznia).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje