Aktualności
11.12.2011

Bentley Luxury Concept Pływać w luksusie

Największy obecnie model marki Bentley mierzy sobie ponad 5,57 metrów długości i zasilany jest 6,75-litrowym V8 o mocy 512 koni mechanicznych. Dla wielu użytkowników dróg to wartości kosmiczne, ale nie dla wszystkich. Oto komputerowa wizja luksusowego krążownika Bentley'a, który stałby w hierarchii jeszcze wyżej.

Koncept, o którym mowa jest dziełem Andreasa Fougnera ze Szwecji. Stylista zawodowo trudni się grafiką 3D przede wszystkim w grach komputerowych, a na koncie ma już kilka innych wizji pojazdów przyszłości, między innymi nowe wcielenie Supry. Tym razem sięgnął jednak po motoryzację brytyjską.

Bentley Luxury Concept

Bentley, który wyszedł spod ręki Foungnera inspirowany był przedwojennymi, luksusowymi samochodami, drewnianymi łodziami oraz drewnem używanym do budowy mebli. Szczególne miejsce zajęło tu drewno brzozowe, wykorzystywane w szwedzkim meblarstwie, które pokryło część karoserii auta.

Bentley Luxury Concept

Luksusowy koncept, gdyby tylko powstał w rzeczywistości, miałby mierzyć przeszło sześć metrów długości i nie być podobny do niczego innego, co poruszałoby się po drodze. A co skrywałoby się pod długą maską? Jego twórca pozostawia tą kwestię otwartą.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje