Aktualności
08.12.2011

Hennessey Venom GT Spyder Witamy w klubie

Venom GT, jeden z najszybszych i najmocniejszych samochodów świata, które mają prawo do poruszania się po zwykłych drogach, pojawi się w przyszłym roku w nowej wersji nadwoziowej. Hennessey Performance specjalnie z myślą o miłośnikach promieni słońca i dźwięku silnika przygotowuje wersję z otwartym dachem.

Venom GT Spyder, bazujący tradycyjnie na Lotusie Elise, będzie charakteryzował się twardym, zdejmowanym dachem. Model będzie napędzany tym samym, podwójnie doładowanym, umieszczonym centralnie V8, co wersja zamknięta. Przy masie auta zaledwie 1200 kilogramów silnik będzie rozwijał co najmniej 1200 koni mechanicznych, pozwalając na przekroczenie 400 km/h.

Hennessey Venom GT Spyder

Amerykanie zamierzają w przyszłym roku zbudować tylko pięć sztuk Venoma GT, z których trzy zostały już sprzedane. Chętni na wersję zamkniętą muszą być przygotowani na wydanie 950 tysięcy dolarów, a wszyscy chcący kupić wersję Spyder powinni mieć przygotowane 1,1 miliona dolarów (obecnie odpowiednio 3,15 i 3,65 milionów złotych). Dotychczas Hennessey Performance zbudowało, nie licząc prototypów, trzy sztuki modelu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje