Aktualności
06.12.2011

Subaru BRZ GT300 Zagrożenie naturalne

W przyszłym roku Subaru pojawi się w japońskiej serii Super GT z zupełnie nowym pojazdem. Maszyna będzie bazowała na najnowszym coupe, które opracowano wspólnie z Toyotą, w którym pracuje 2-litrowy boxer o dość skromnej mocy 200 koni mechanicznych. Wszystko wskazuje na to, że boxer będzie zasilał także wersję wyścigową.

Wyścigowe BRZ, które obok seryjnego Subaru BRZ i Toyoty GT 86, można oglądać na trwającym właśnie salonie samochodowym w Tokio, prezentowane jest póki co jedynie od strony wizualnej. Twórcy nie zdradzają żadnych szczegółów technicznych, ale kilka z nich można wydedukować. Wymowne "Proud of Boxer" wskazuje na płaski silnik, a specyfikacja klasy GT300, w której pojawi się model, obiecuje moc około 300 KM.

Subaru BRZ GT300

W serialu Super GT najnowsze dzieło oddziału STI wyręczy wyścigowe Legacy B4, w którym pracuje 2-litrowy boxer o mocy okrągłych trzystu koni mechanicznych. Pierwsza eliminacja przyszłorocznego sezonu będzie miała tradycyjnie miejsce dopiero na wiosnę - na przełomie marca i kwietnia na torze Okayama.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje