Aktualności
05.12.2011

Scion FR-S Trzeci do pary

Po premierze w Tokio bliźniaków Toyoty i Subaru przyszła pora na coupe marki Scion. Maszyna zwyczajowo pojawi się na rynku Stanów Zjednoczonych, gdzie pod znaczkiem Toyoty skupiają się nieco mniej emocjonujące samochody. Seryjny pojazd otrzyma takie samo oznaczenie jak koncept sprzed kilku miesięcy - FR-S.

Wzorem coupe marki Toyota i Subaru propozycja dla Amerykanów będzie odróżniać się od reszty rodziny jedynie detalami, jak kształty zderzaków czy wykończeniem świateł. Po Toyocie GT 86 model odziedziczy logotyp nawiązujący do Corolli AE86 i płaskiego silnika, który pracuje pod przednią maską ia napędza tylne koła.

Scion FR-S

Dwulitrowy, 4-cylindrowy boxer z wtryskiem paliwa D-4S, łączącym wtrysk bezpośredni z wtryskiem punktowym, rozwija 200 koni mechanicznych i 205 niutonometrów. Jednostka może być połączona z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów, w obu przypadkach o sześciu przełożeniach.

Scion FR-S

FR-S pojawi się w sprzedaży w USA na wiosnę przyszłego roku. Japończycy w dalszych ciągu nie chwalą się ceną samochodu ani jego szczegółowymi osiągami, które poznamy zapewne bliżej daty wejścia wszystkich trzech wcieleń modelu na rynek.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje