Aktualności
03.12.2011

Mazda Takeri Przepływ energii

Mazda zapowiada ewolucję swojego stylu oraz wprowadzenia na rynek nowych technologii. Pierwszą zapowiedzią nowego rozdziału w ofercie marki jest koncept eleganckiej limuzyny imieniem Takeri, który zaprojektowano według nowego języka designu marki - Kodo. Japończycy rozwijają nowe idee hasłem "Dusza ruchu".

Takeri poprzedza nową generację sedana klasy średniej, który miałby pojawić się już w przyszłym roku, a wśród nowinek technologicznych prezentuje pierwszy u Mazdy system odzyskiwania energii z hamowania i-Eloop (Intelligent Energy Loop), wchodzący w skład układu Skyactiv-D. System przetwarza kinetyczną energię powstałą w procesie hamowania w energię elektryczną, która służy później do zasilania urządzeń pokładowych i pozwala w efekcie obniżyć zużycie paliwa nawet o jedną dziesiątą.

Mazda Takeri

Skyactiv-D, którego sercem jest silnik wysokoprężny, wspomagają również między innymi: system start/stop, nowa konstrukcja nośna ze stopów lekkich, nowe podwozie i detale aerodynamiczne, które wspólnie wpływają znacząco na zmniejszenie zużycia paliwa. Jednostkę napędową o pojemności 2,2 litrów połączono z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, a napęd przekazywany jest na przód.

Mazda Takeri

Takieri, zaprojektowane na kształt 4-drzwiowego sedana z tyłem wzorowanym na autach coupe, mierzy 4,85 metrów długości i mieści na pokładzie cztery osoby. Pojazd postawiono na 20-calowych felgach i ogumieniu Bridgestone. Koncept można podziwiać na trwającym do jedenastego grudnia salonie samochodowym w Tokio.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje