Aktualności
01.12.2011

Ferrari 599XX Evoluzione Krok ku doskonałości

Ekskluzywny program rozwojowy pod tytułem 599XX, z którego skorzystają obecne i przyszłe generacje modeli marki Ferrari, wchodzi na wyższy poziom. Wzorem FXX po ponad dwóch latach doświadczeń torowe auto przechodzi poważne modyfikacje, dzięki którym staje się jeszcze szybsze i jeszcze bardziej zaawansowane technicznie.

Maszyny, którymi stale opiekują się fabryczni mechanicy i w których zasiadają jedynie specjalnie wyselekcjonowani klienci Ferrari poprawiono po każdym względem. Nowy zestaw aktywnych elementów aerodynamicznych, wzorowanych po części na rozwiązaniach z Formuły 1, przy 200 km/h zapewnia docisk rzędu co najmniej 330 kilogramów (50 kilogramów więcej, niż poprzednio) i maksymalnie 440 kilogramów. Systemy stale współpracują z pokładową elektroniką (ESP, ABS, SCM and F1-Trac), która monitoruje każdy parametr auta.

Ferrari 599XX Evoluzione

Jedno z najdroższych laboratoriów na kołach na świecie napędzane jest silnikiem V12, który przy 9 tysiącach obrotów na minutę rozwija teraz 750 KM (20 KM więcej, niż poprzednio). Moment obrotowy sięga 700 Nm. Obute w nowe obręcze i ogumienie 599XX Evo waży jednocześnie 35 kilogramów mniej od poprzednika. Wynik okrążenia na Fiorano: jedna minuta i tylko piętnaście sekund. Drogowe 599 GTO jest dziewięć sekund wolniejsze.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje