Aktualności
29.11.2011

Subaru BRZ Brat bliźniak

Kilka dni po tym, jak swoje najnowsze, kompaktowe coupe odsłoniła Toyota w jej ślady poszło także Subaru. Wspólny projekt auta, zapowiadanego w ciągu ostatnich dwóch lat przez liczne koncepty, okazał się bardziej jednolity, niż można było po zapowiedziach przypuszczać. Napędzane boxerem bliźniaki okazały się jednojajowe.

Dość zróżnicowane koncepty sprowadziły się ostatecznie do seryjnych pojazdów, które różnią się jedynie detalami. BRZ otrzymało między innymi własny przód z nowym zderzakiem i lampami, a także pozbyło się ospoilerowania na klapie bagażnika. Coupe zachowało tą samą długość, co Toyota FT 86, a na wysokość urosło tylko o 15 milimetrów, stając na 17-calowych obręczach.

Subaru BRZ

Bez żadnych zmian obeszło się również pod maską. Znajdziemy tu zupełnie nowego, 4-cylindrowego boxera o pojemności dwóch litrów, mocy 200 KM i momencie obrotowym 205 Nm. Napęd przekazywany jest tylko na tylne koła poprzez ręczną lub automatyczną skrzynię o sześciu biegach. BRZ waży 1220 kilogramów, co oznacza średnią 6,1 kilogramów na koń mechaniczny.

Subaru BRZ

BRZ oraz GT 86 zadebiutują na otwartym dla publiczności w dniach 3-11 grudnia czterdziestym drugim salonie samochodowym w Tokio. Produkcja seryjna kompaktowego coupe Subaru, mieszczącego na pokładzie cztery osoby w układzie 2+2, ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje