Aktualności
28.11.2011

Toyota GT 86 Odzyskana młodość

Już tylko kilka dni dzieli nas od debiutu zupełnie nowego, kompaktowego coupe Toyoty, które zapowiadały dwa koncepty o oznaczeniu FT-86. Maszyna powstała we współpracy z Subaru będzie ucieleśniać przeszło 40-letnią recepturę na dobrą zabawę, według której powstała między innymi słynna Celica, MR2 i Corolla AE86, od której zaczerpnięto nazwę.

Nowa maszyna, nosząca imię GT 86 i wymowny logotyp z poziomo ułożonymi tłokami, będzie korzystała z 2-litrowego, wolnossącego boxera umieszczonego z przodu i napędzającego tylne koła. Przy 7 tysiącach obrotów na minutę silnik będzie rozwijał maksymalne 200 KM, a tylko 400 obrotów niżej wydusi z siebie 205 Nm. Toyota do konstrukcji, którą opracowano wspólnie z Subaru, dokłada układ wtryskowy D-4S (połączenie bezpośredniego wtrysk paliwa z wtryskiem wielopunktowym) i oferuje ręczną lub automatyczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach.

Toyota GT 86

Stojące na 17-calowych felgach GT 86 będzie mierzyć 4,24 metry długości i mieścić cztery osoby w układzie 2+2. Samochód ma ważyć niespełna 1,2 tony, a niskie umieszczenie foteli i silnika sprawi, iż środek ciężkości będzie zawieszony zaledwie 475 milimetrów nad ziemią. Rozkład masy ma sięgać 53 procent na przód i 47 na tył. W środku znajdziemy między innymi kierownicę o średnicy tylko 365 milimetrów, która według zapewnień Toyoty jest najmniejszą, jaką montowano w autach marki.

Toyota GT 86

GT 86 zadebiutuje już w tym tygodniu na czterdziestym drugim salonie samochodowym w Tokio (dni publiczne 3-11 grudnia). W sprzedaży w Europie samochód pojawi się latem przyszłego roku. Wtedy także poznamy cenę pojazdu i szczegóły na temat jego osiągów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje