Aktualności
27.11.2011

Formuła 1 Grand Prix Brazylii Koniec sezonu

Tegoroczny sezon Formuły 1 można uznać za zakończony. Kres zmaganiom położyło dzisiejsze Grand Prix Brazylii, w którym padł jeden z rekordów w całej historii F1 i w którym poznaliśmy tytuł wicemistrza świata wśród kierowców. Mistrzów znamy oczywiście już od dawna - w tym roku w F1 rządzili i dzielili Sebastian Vettel i zespół Red Bull.

Vettel w Brazylii sięgnął już po swoje piętnaste pole position w tym roku, ustanawiając rekordowy wynik i wyprzedzając o jedno pole position Nigela Mansella, który w sezonie 1992 czternaście razy zaczynał wyścig z pierwszego pola startowego. Za Vettelem uplasowali się Webber i Button, w których zasięgu pozostawał tytuł wicemistrza świata.

Formuła 1 Grand Prix Brazylii

Pierwszy na mecie w Brazylii zameldował się Mark Webber, który o niespełna 17 sekund wyprzedził Vettela i niecałe 28 sekund Buttona. Wygrana pozwoliła Australijczykowi na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli kierowców, a po tytuł wicemistrza świata sięgnął Button. Vettel, który zdeklasował w tym roku rywali zdobył aż 392 punkty. Bez żadnych punktów obeszli się w tym roku po raz kolejny kierowcy zespołów HRT, Virgin i Lotus. Z pełnymi wynikami całego sezonu można zapoznać się na oficjalnej stronie F1 - formula1.com.

Sezon 2012 ma planowo wystartować od Grand Prix Australii szesnastego marca. Niestety w wyścigu nie zobaczymy Roberta Kubicy. W niedawnym oświadczeniu Polak przyznał, iż jego powrót do zdrowia i za kierownicę bolidu Formuły 1 będzie wymagał jeszcze więcej czasu, niż przewidywały liczne, optymistyczne prognozy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje