Aktualności
25.11.2011

Chevrolet Corvette Daytona Prototype

Już w styczniu przyszłego roku wraz z 24-godzinnym wyścigiem na torze Daytona wystartuje nowy sezon amerykańskiej serii Grand-Am. W serialu po raz pierwszy pojawi się między innymi Audi R8 LMS, a na torze zobaczymy również Ferrari 458 Italię GT. To tylko początek atrakcji. W akcji zobaczymy również zupełnie nowy, wyścigowy model Corvette.

Najmłodsze dziecko sportowego oddziału Chevroleta wzięło przed kilkoma dniami udział w pierwszych, przedsezonowych testach na torze Daytona. Maszyna powstała przy współpracy tak renomowanych zakładów, jak Riley, Coyote oraz Dallara i otrzymała zupełnie nowe nadwozie, przywodzące z nostalgią na myśl dawną klasę GT1 i prototypy grupy C.

Chevrolet Corvette Daytona Prototype

Do napędu Corvetty DP posłużył oczywiście widlasty silnik o ośmiu cylindrach z aluminiowym blokiem. Wolnossąca jednostka liczy sobie prawie pięć litrów pojemności i generuje około 500 koni mechanicznych. Napęd przenoszony jest na tylną oś poprzez ręczną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach.

Chevrolet Corvette Daytona Prototype

W pięćdziesiątym już wyścigu Grand-Am Road Racing Series Rolex 24 pojawią się aż cztery sztuki Corvette DP. Główne zmagania będą miały miejsce w weekend od 26 do 29 stycznia przyszłego roku. W ostatnich latach wyścig zdominowały samochody amerykańskiego Riley Technologies, napędzane silnikami BMW, Porsche i Lexusa.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje