Aktualności
23.11.2011

Audi R8 LMS Ultra Nowy sezon

Kariera pierwszej generacji wyścigowego R8 LMS klasy GT3, w trakcie której model przechodził stałe udoskonalenia, dobiega oficjalnie końca. Auto po blisko trzech latach startów, ponad stu wygranych wyścigach i kilkunastu tytułach mistrzowskich ustąpi miejsca młodszej siostrze. Będzie nią nowe R8 LMS o oznaczeniu Ultra.

Przygotowaniem nowego auta między innymi pod kątem uwag dotychczasowych właścicieli zajęła się specjalnie wydzielona komórka inżynierów z oddziału Quattro. Ultra może pochwalić się m.in. lżejszymi i wytrzymalszymi drzwiami z włókien węglowych, nowym fotelem projektu Audi, zmodyfikowaną skrzynią biegów, nowym układem wydechowym, wydajniejszymi układami chłodzenia i poprawioną aerodynamiką (nowe skrzydło czy przednia maska).

Audi R8 LMS Ultra

Rozmiar kół z przodu zwiększono o jeden cal, a we współpracy z firmą Michelin przygotowano szersze ogumienie w rozmiarze 30-65/18. W pozycji centralnej pracuje dobrze znane V10, spokrewnione silnie z seryjną jednostką produkowaną w austriackim Gyor. W zależności od regulacji silnik może rozwijać do 570 KM, a jego czas pracy bez większego wysiłku przekracza 20 tysięcy kilometrów.

Audi R8 LMS Ultra

R8 LMS Ultra będzie oferowane jako zupełnie nowy, kompletny samochód oraz jako pakiet modyfikacji do egzemplarzy poprzedniej generacji. Pierwsze sztuki trafią do właścicieli w marcu przyszłego roku, a ich cena, nie wliczając VAT, sięgnie 330 tysięcy euro (prawie 1,5 miliona złotych). Dotychczas na R8 LMS znalazło się ponad 40 chętnych, samochód wygrał w 115 wyścigach i zdobył 12 mistrzowskich tytułów w skali narodowej i międzynarodowej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje