Aktualności
20.11.2011

Ferrari Millenio Nigdy nie będzie takiego

Latem tego roku Luca di Montezemolo przyznał po raz kolejny, iż nie widzi elektrycznych samochodów jako rozwiązania dla zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i za jego panowania nigdy nie będzie elektrycznego Ferrari. Gdyby jednak miała nastąpić rewolucja jak taki pojazd mógłby się prezentować? Na to pytanie odpowiada jeden z absolwentów mediolańskiej Domus Academy.

Projekt, o którym mowa to futurystyczny roadster Ferrari Millenio, który mógłby przyjść na świat za kilkanaście lat. Jego autorem jest 27-letni Marko Petrovic, urodzony w Serbii. Kształty pojazdu inspirowane były dziełami architektów, między innymi parkiem Ferrari w Abu Dhabi, a efekt końcowy ma eksponować mechaniczne umięśnienie, odbijające budowę ludzkiego ciała.

Ferrari Millenio

Gdyby tylko Millenio powstało w rzeczywistości byłoby napędzane dwoma silnikami elektrycznymi, zasilanymi m.in. poprzez panele słoneczne i zbudowane z zupełnie nowych materiałów. Jednym z nich byłby tak zwany "buckypaper", złożony z nanorurek włókien węglowych 50 tysięcy razy cieńszych od ludzkiego włosa. Materiał ten jest 10 razy lżejszy niż stal i blisko 500 razy wytrzymalszy.

Ferrari Millenio

Marko Petrovic skupia się obecnie nad własnym studiem stylistycznym MarkDesign Studio w Serbii, które zajmować ma się przede wszystkim najnowszymi trendami projektowania jeśli chodzi o wzornictwo przemysłowe, transportowe i projektowanie wnętrz.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje