Aktualności
17.11.2011

Dodge Challenger SRT8 392 Yellow Jacket

Dodge zaczyna sezon zimowy w kolorze żółtym. Obok limitowanej edycji Super Bee w skórze Chargera SRT8 przygotował limitowaną edycję Yellow Jacket, przewidzianą dla Challengera z tym samym silnikiem pod maską. Nostalgiczna maszyna skupia się przede wszystkim na swoim wyglądzie, ale na tym nie koniec nowości.

Yellow Jacket wyróżnia przede wszystkim żółty lakier z czarnymi pasami, czarna ramka grilla, nowe felgi w rozmiarze 20 cali, tapicerka oraz logotypy w środku i na zewnątrz. Pojazd tym samym nawiązuje do oryginalnego roadstera Yellow Jacket, który jako pojazd pokazowy, bazujący na Challengerze pojawiło się jeszcze w 1969 roku.

Dodge Challenger SRT8 392 Yellow Jacket

Challenger SRT8 392 korzysta między innymi z adaptacyjnego zawieszenia z trybem "Sport", systemu nagłośnienia marki Harman Kardon oraz ogrzewanej kierownicy z łopatkami, za pośrednictwem których operujemy skrzynią biegów. Pod maską pracuje 6,4-litrowe V8 serii Hemi o mocy 477 KM i momencie 637 Nm, które lądują tylko na tylnej osi.

Dodge Challenger SRT8 392 Yellow Jacket

Na wskroś amerykańskie coupe rozpędza się do setki w niespełna pięć sekund, pokonuje ćwierć mili w niespełna 13 sekund (z automatyczną skrzynią biegów około 12,5 sekundy) i kończy próbę 0-161-0 km/h z wynikiem nieco ponad 15 sekund. Prędkość maksymalna z ręczną skrzynią biegów sięga 292 km/h, z automatem rozpędzimy się do "tylko" 282 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje