Aktualności
15.11.2011

Jaguar XJ Sport Szybko i sportowo

Limuzyna XJ, która jako jedyna w ofercie Jaguara nie występuje w specyfikacji R, choć może mieć pod maską 510-konne V8 obecne w XFR i XKR, doczekała się dwóch paczek modyfikacji, podnoszących jej status społeczny. Pierwsza stawia na sportowy wygląd, a druga pędzi za prędkością. Dla niepoznaki oznaczono je jako Sport oraz Speed.

Zestaw Sport, dostępny dla każdej wersji silnikowej, oprócz doładowanego, benzynowego V8, sprowadza się przede wszystkim do zoptymalizowanego aerodynamicznie przodu i tyłu nadwozia, nowych felg w rozmiarze 20 cali, czerwonych zacisków hamulców, sportowych foteli dla kierowcy i wszystkich pasażerów oraz nowych kolorów tapicerki.

Jaguar XJ Sport

Paczka Speed dedykowana jest z kolei 510-konnemu XJ, który wcześniej należy uzbroić w nowe elementy nadwozia zaczerpnięte z pakietu Sport. Zestaw obejmuje przeprogramowanie ECU, zmodyfikowane oprogramowanie instrumentów pokładowych oraz modyfikacje układu monitorującego ciśnienie opon. A wszystko tylko w jednym celu - dla podniesienia ograniczenia prędkości maksymalnej z 250 do 280 km/h. Oba zestawy dostępne są również dla wersji z wydłużonym rozstawem osi.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje