Aktualności
14.11.2011

Nissan 370Z Nismo RC Dziko żyjący

Zespół specjalistów z Nissan Motorsport przygotował dla swoich klientów coupe 370Z w wydaniu gotowym do startów torowych. Maszynę ogołocono ze wszystkiego, co nie sprawdza się podczas wyścigu, tracąc zbędne kilogramy i wyposażono w kierownicę po lewej stronie - dotychczas ścigacz jako Fairlady dostępny był tylko w Japonii.

370Z Nismo RC, oprócz wypatroszonego i wzmocnionego klatką bezpieczeństwa wnętrza, odznacza się nowym zawieszeniem, hamulcami, układem wydechowym, przeprogramowanym ECU, wydajniejszymi układami chłodzenia, fotelami Recaro z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa, kierownicą Sparco oraz karbonowym panelem z niezbędnymi przełącznikami.

Nissan 370Z Nismo RC

Pod maską wyścigowej maszynki pracuje 3,7-litrowa jednostka VQ37VHR, która rozwija 355 koni mechanicznych i przeszło 374 niutonometry. W regulaminowo zabezpieczonym baku mieści się 95 litrów paliwa. Nissan nie chwali się publicznie ceną auta. Na rynku japońskim coupe Fairlady Z Nismo RC wycenione było na 12,5 milionów jenów (około 510 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje