Aktualności
10.11.2011

Varley evR450 Silna motywacja

Australijski gigant Varley Group, trudniący się między innymi produkcją niewielkich pojazdów o napędzie elektrycznym, służących w przemyśle, turystyce i usługach komunalnych, rozszerza swoją działalność o samochody sportowe. Pierwszy prototyp już jest gotowy, a śmiałe plany zakładają rychłe wprowadzenie go do produkcji.

Sportowy evR450, bo o nim właśnie mowa, powstał w oddziale Varley Electric Vehicles działającym w Brisbane. Twórcy póki co nie zdradzają szczegółów technicznych auta, obiecując za to już teraz świetne osiągi. Maszyna miałaby rozpędzać się do setki w 3,8 sekundy, rozwijać elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 200 km/h i pokonywać na jednym ładowaniu do 150 km. Dodatkowa paczka baterii zwiększyłaby zasięg do 300 kilometrów.

Varley evR450

Do napędu auta służą najprawdopodobniejszej dwa silniki elektryczne produkcji Ultramotive, które produkują razem maksymalnie 408 KM i 1044 Nm i stale 158 KM i 244 Nm. Specjaliści z działającego od 125 lat Varley Group zapowiadają, iż evR450 pojawi się na drogach rodzimego kontynentu już w styczniu przyszłego roku. Gdyby samochód wszedł do produkcji jego cena nie miałaby przekraczać dwustu tysięcy dolarów australijskich (obecnie poniżej 330 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje