Aktualności
09.11.2011

Novitec SA Aperta Wiara w cuda

Zespół Novitec Rosso, smakujący w perełkach włoskiej motoryzacji rodem z Maranello, ponownie naraził się wszystkim ceniącym sobie zachowanie oryginalnego stanu aut Ferrari, a w szczególności tych najbardziej limitowanych. Tym razem tuner wziął na warsztat powstałego w tylko 80 egzemplarzach roadstera SA Aperta.

Tuner ze znanym sobie wdziękiem przyozdobił otwarte Ferrari nowymi, lekkimi felgami w rozmiarze 21 i 22 cali, przyciemnianymi kloszami lamp, czarnym, matowym lakierem oraz nowymi elementami nadwozia. Pakiet uzupełnia nowy układ wydechowy, nowe sprężyny obniżonego o 25 mm zawieszenia oraz modyfikacje silnika skupione wokół dwóch sprężarek, podnoszących moc o prawie jedną trzecią.

Novitec SA Aperta

Po interwencji tunera 6-litrowe, 48-zaworowe V12 rozwija dodatkowe 218 koni mechanicznych i 242 niutonometry, z którymi wiążą się oczywiście niezbędne wzmocnienia układów chłodzenia i przeniesienia napędu. W sumie dostajemy imponujące 888 KM i 862 Nm, poddawane pod dyktando 6-stopniowej przekładni F1 Superfast i lądujące na tylnej osi.

Novitec SA Aperta

Osiagi? SA Aperta rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy, prędkość 200 km/h przekracza po 9,1 sekundach, a tylko 21,9 sekund zajmuje jej rozpędzenie się do 300 km/h. Prędkości maksymalnej nie mierzono, ale pod żadnym pozorem poniżej 340 km/h nie należy się jej spodziewać.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje