Aktualności
06.11.2011

Los Angeles Design Challenge Gwiazdy kina

Do tegorocznego salonu samochodowego w Los Angeles, na którym premier amerykańskich i światowych nie zabraknie, pozostało już tylko kilkanaście dni. Wystawie będzie tradycyjnie towarzyszyła bitwa stylistów największych marek, mających swoje oddziały na terenie USA - Design Challenge. W tym roku w jego ramach wizje przyszłości przygotowało sześć zespołów.

Motywem przewodnim konkursu w tym roku jest dający wielkie pole do popisu motyw "najgorętszego samochodu Hollywood ze srebrnego ekranu". Na pytanie to odpowiedziało sześć zespołów z placówek z Niemczech, Japonii oraz Stanów zjednoczonych: Honda, Mercedes-Benz, Smart, Maybach, Hyundai oraz Subaru.

Honda IH

Trzyosobowa ekipa Honda Research and Development Americas, w której znalazł się m.in. niejaki Wojtek Bachleda, przygotowała model ukrywający się pod skrótem IH. Rozwijamy go jako "intelligent horse" - "inteligenty koń". W sam raz do westernu science-fiction. Według twórców maszyna miałaby pojawić się na Ziemi dopiero za kilkaset lat, w trakcie których naszą planetę spotkałoby katastrofalne w skutkach zderzenie z kometą, a żywe konie stałyby się wspomnieniami czasów starożytnych.

Hyundai Stratus Sprint

Duet z Hyundai Design North America przygotował sprzęt dla bohaterki filmu "Hrabina Syberii", która według scenariusza miałaby narodzić się w rodzinie wampirów 1829 roku i dzięki swoim niezwykłym zdolnościom toczyć po drugiej wojnie światowej walkę z komunizmem. Elenie, bo tak miałby mieć na imię hrabina, towarzyszyłby wielozadaniowy Hyundai Stratus Sprint oraz służący za dom i garaż statek powietrzny DB Atlant Airship.

Mercedes-Benz Silver Arrow

Zespół Mercedes-Benz Research & Development North America przygotował pojazd dla... dwóch inteligentnych manekinów, używanych do testów zderzeniowych w przyszłości, które wzięły sprawy w swoje ręce i podjęły walkę ze złem. Hans05 oraz Frans02 mieliby poruszać się "Srebrną Strzałą", inspirowanym wyścigowym modelem W125, który siał postrach w latach trzydziestych ubiegłego stulecia.

Maybach Berline

Prosto od niemieckiego Mercedes Interior Design Studio otrzymamy Maybacha Berline, który powstał jako powóz Kopciuszka w nowej adaptacji baśni, nakręconej oczywiście w trzech wymiarach. Maszyna mieszcząca się w zewnętrznych rozmiarach klasy GL miałaby korzystać z układu napędowego klasy E-Cell lub E-Cell i prowadzić się sama, aby pasażerka mogła swobodnie podziwiać otoczenie. Obsługę techniczną auta zapewniałoby Maybach Virtual Chauffeur Center, do którego Berline byłby... teleportowany przy pomocy połączenia satelitarnego.

Smart 341 Parkour

Również z Niemczech przybył Smart 341 Parkour, który powstał w centrum Mercedes-Benz Advanced Design. Maszyna, którą można by zaparkować dosłownie wszędzie, w pionie czy w poziomie, i podróżować w niej na kilka sposobów (łącznie z lataniem na niewielką odległość i wspinaniem się po ścianach), służyłaby Annie Angle. Annie to reporterka, która podjęła się zbadania sprawy znikających babć-robotów.

Subaru Horizon

Ostatni koncept przybył z japońskiego Subaru Design Tokyo Studio, którego hit kinowy rozgrywa się 200 lat po zatrzymaniu ruchu obrotowego Ziemi. W wyniku tych drastycznych zmian planeta została podzielona na strefę wiecznej nocy i strefę wiecznego dnia, w której nie ma warunków do życia. Niestety w strefie nocy kończy się paliwo, rzadki minerał, który można znaleźć tylko po stronie oświetlonej. Na jego poszukiwania rusza 3-osobowa ekipa i "magiczny kot", na których skontrowano Subaru Horizon.

Subaru Horizon

Salon samochodowy w Los Angeles, na którym zostaną zaprezentowane powyższe projekty i wyłoniony najlepszy z nich, rozpocznie się dla zwykłych zjadaczy chleba już osiemnastego listopada. LA Auto Show potrwa do dwudziestego siódmego listopada włącznie. Towarzyszące wystawie Design Challenge odbywa się już od ośmiu lat. W ubiegłym roku wyróżniono tu projekty Cadillaca oraz Smarta.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje