Aktualności
03.11.2011

Volkswagen CC Szczeble kariery

Aspirujący do klasy wyższej Passat CC ma już za sobą cztery lata podbojów rynkowej niszy 4-drzwiowych sedanów z linią coupe w cenie 30-40 tysięcy euro, w ciągu których znalazł 270 tysięcy nabywców. Teraz Niemcy prezentują jego nowe, odświeżone stylistycznie i technicznie wcielenie, które przy okazji odcina się od Passata.

Najważniejsze nowości w odmłodzonym CC to zrestylizowana przednia i tylna część nadwozia, dysponujące odpowiednio bi-xenonami i LED'ami, system wykrywający zmęczenie kierowcy, radio z odtwarzaczem CD, zagłówki ze zwiększoną możliwością regulacji, fotele z masażem, progi ze stali nierdzewnej w drzwiach oraz liczne, elektroniczne systemy wspomagania.

Volkswagen CC

W ofercie silnikowej na Europę znajdą się jednostki wysokoprężne z systemem Stop/Start o mocy 140 i 170 KM oraz jednostki benzynowe z układem odzyskiwania energii kinetycznej o mocy od 160 KM w górę. Na szczycie oferty stanie tradycyjnie 3,6-litrowe V6 o mocy 300 KM, lądującej na wszystkich czterech kołach, które ma być średnio 0,2 l/100km oszczędniejsze, niż poprzednio. Klienci w USA będą mieli do dyspozycji dwa silniki benzynowe: 200-konne TSI oraz 280-konne FSI.

Volkswagen CC

Volkswagen CC pojawi się przed publicznością już w tym miesiącu podczas Los Angeles Auto Show (18-27 listopada). W sprzedaży w Niemczech ma znaleźć się w lutym przyszłego roku, po czym trafi do całej Europy, Ameryki, Rosji, Chin z lokalną wersją w 2013 roku oraz do pozostałych rynków, oczekujących pojazdów tej klasy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje