Aktualności
01.11.2011

Mini Cooper Roadster Spontaniczne otwarcie

Rodzina Mini powiększyła się o kolejnego członka, który jeszcze jako koncept zapowiadany był przeszło dwa lata temu. Mowa oczywiście o zgrabnym roadsterze, czyli pierwszym w historii marki otwartym modelu, mieszczącym na pokładzie tylko dwie osoby. Auto debiutuje w przededniu zimy, ale na rynku pojawi się wiosną przyszłego roku.

Roadster, podobnie jak kabriolet, od którego jest zawieszony ponad 20 mm niżej, wyposażony został w miękki, składany ręcznie dach, przypominający kształtem pokazane niedawno coupe. Model poznamy również po tylnym skrzydle, wysuwanym automatycznie po przekroczeniu 80 km/h. Na wyposażeniu znajdziemy m.in. kontrolę trakcji, kontrolę stabilności i elektroniczny mechanizm różnicowy.

Mini Cooper Roadster

Roadster pojawi się w czterech wersjach silnikowych, każdej liczącej po cztery cylindry. Podstawowy Roadster będzie dysponował mocą 122 KM, Cooper S Roadster zaoferuje 184 KM, a podwójnie doładowany John Cooper Works Roadster tradycyjnie 211 KM i 280 Nm (overboost). Ofertę zamknie wysokoprężny Cooper SD Roadster - 143 KM i 305 Nm.

Mini Cooper Roadster

Najszybszy w zestawieniu John Cooper Works Roadster, w którym producent przewiduje jedynie ręczną skrzynię biegów, ma rozwijać prędkość stu kilometrów na godzinę w czasie 6,5 sekundy i rozpędzać się maksymalnie do 237 km/h. Średnie zapotrzebowanie na paliwo - 7,3 litrów na sto kilometrów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje