Aktualności
31.10.2011

Formuła 1 Grand Prix Indii Udany debiut

Miniony weekend w Formule 1 upłynął pod znakiem pierwszego w historii tego sportu wyścigu o Grand Prix Indii. Zmagania miały miejsce na 5,14-kilometrowej pętli Buddh International Circuit w pobliżu Delhi, którą oficjalnie oddano do użytku niespełna dwa tygodnie temu. Był to siedemnasty wyścig Formuły 1 w tym roku.

Grand Prix Indii zdominował Sebastian Vettel, który już dwa wyścigi wcześniej zapewnił sobie drugi w karierze tytuł mistrza świata i w tej chwili goni jedynie rekordowe statystyki. Niemiec sięgnął tu po pole position, najszybsze okrążenie i zwycięstwo, już jedenaste w tym sezonie. Na podium znalazło się również miejsce dla Jensona Buttona i Fernando Alonso.

Formuła 1 Grand Prix Indii

Największym pechowcem wyścigu okazał się Felipe Massa, który startował z 6 pozycji. Po kontakcie z bolidem Hamiltona, otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową, a w jego bolidzie już na treningach nie wytrzymało zawieszenie. To samo powtórzyło się również w wyścigu, kończąc go dla Brazylijczyka na 32 z 60 okrążeń. Z pełnymi wynikami GP Indii można zapoznać się na oficjalnej stronie F1 - formula1.com.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje