Aktualności
26.10.2011

Skoda Fabia S2000 Mistrzyni świata

Skoda do 110 rocznicy startów w rajdach i wyścigach samochodowych dołożyła właśnie pierwszy w swojej historii tytuł w rajdowych mistrzostwach świata. W ten weekend po ostatniej z ośmiu eliminacji serii Super 2000 World Rally Championship tytuł mistrza świata przypadł jednemu z kierowców Fabii S2000.

Kwestia mistrzostwa w seri SWRC rozstrzygnęła się kilka dni temu podczas RACC Rally de Espana. W klasie S 2000 najszybszy okazał się Juho Hanninen (pilot Mikko Markkula), który tym samym sięgnął nie tylko po pierwszy tytuł WRC w swojej karierze, ale również w dziejach czeskiej marki. W swojej grupie Fin zwyciężył w tym roku trzy razy, a dwa razy był drugi. W ubiegłym roku w Skodzie zgarnął tytuł w serii Intercontinental Rally Challenge.

Skoda Fabia S2000

Fabia w specyfikacji S2000 debiutowała w 2009 roku w Rajdzie Monte Carlo. Od tamtego czasu odniosła w swojej grupie 29 zwycięstw: trzy wygrane rajdy w serii Production World Rally Championship, osiem wygranych w Super 2000 World Rally Championship oraz osiemnaście zwycięstw w ciągu trzech lat w Intercontinental Rally Challenge. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Skoda sięgnie w tym roku również po koronę serii IRC.

Skoda Fabia S2000

W myśl zasad klasy Super 2000 utytułowana rajdówka Skody wyposażona jest w 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik o czterech zaworach na cylinder, którego moc przenoszona jest na wszystkie cztery koła. Mierzące cztery metry długości auto waży 1200 kilogramów i w zależności od ustawień dysponuje mocą około 265 KM. Chęć jej nabycia wiąże się nieodłącznie z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych, podchodzącym nawet pod sumę 7-cyfrową.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje