Aktualności
20.10.2011

Genty Akylone Przyczajony tygrys

Już za niespełna rok na świat przyjdzie kolejne super coupe, w którym drzemać będzie czterocyfrowa liczba koni mechanicznych, a sprint od zera do stu kilometrów na godzinę nie będzie przekraczał trzech sekund. Na imię mu Akylone, a stoi za nim niezależne, francuskie Genty Automobile. Samochodu jeszcze nie ma, ale już wiadomo jaki będzie.

Akylone ma powstać na karbonowym kadłubie, mierzyć 4,47 metrów długości i ważyć na sucho tylko 1100 kilogramów. Twórcy przewidują wyposażenie go między innymi w karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Za plecami kierowcy i pasażera będzie pracować podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,8 litrów, mocy 1000 KM i momencie obrotowym 1200 Nm, które będzie się karmić z dwóch zbiorników paliwa o pojemności 57 litrów każdy.

Genty Akylon

Silnik zostanie połączony z 7-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów produkcji XTrac, a napęd będzie przekazywany tylko na tylną oś. Przekroczenie 100 km/h miałoby zajmować tylko 2,7 sekundy, 200 km/h tylko 7,2 sekundy, a po 14 sekundach mielibyśmy rozwijać już 300 km/h. Prędkość maksymalna auta, która nie jest priorytetem, ma sięgać skromnych 350 km/h.

Genty Akylon

Prace nad Akylonem trwają już od przeszło czterech lat, a samochód ma pojawić się we własnej osobie jesienią przyszłego roku na salonie samochodowym w Paryżu. Twórcy planują wyprodukowanie tylko 15 egzemplarzy, pojawienie się na Nordschleife z zamiarem wytyczenia nowych standardów dla samochodów drogowych i po cichu marzą o starcie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w barwach Gulfa.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje