Aktualności
18.10.2011

DeLorean DMC-12 Electric Przyszłość to dziś

Skrzydlate coupe DMC-12, które było jedną z gwiazd kinowej trylogii "Powrót do przyszłości", obchodzi w tym roku swoje 30 urodziny. Przy tej okazji teksańskie DeLorean Motor Company zaskoczyło... nowym modelem! Z zewnątrz wygląda tak, jak trzy dekady temu, ale w środku kryje wiele nowości, z których najważniejsza to elektryczny układ napędowy.

Prace nad samochodem, który w myśl niesłabnącej popularności kinowego hitu zachował swój oryginalny wygląd, trwały przez ostatnie cztery lata. Pojazd otrzymał między innymi zmodyfikowane podwozie i nieco unowocześnione wnętrze, a w kwestii układu napędowego połączono siły z firmami Epic Electric Vehicles i Flux Power. Miejsce spalinowego V6 zajął silnik elektryczny o mocy około 260 KM.

DeLorean DMC-12 Electric

Paczka baterii i silnik elektryczny dodały do modelu około 90 kilogramów, ale niepożądany wzost masy własnej ma w wersji seryjnej rozwiązać zupełnie nowe, kompozytowe podwozie. Prototyp rozpędza się do setki w niespełna 5 sekund, ostatkiem sił przekracza 200 km/h i pozwala na przejechanie około 110 kilometrów. Jeśli skupimy się na oszczędzaniu baterii dotrzemy 50 km dalej.

DeLorean DMC-12 Electric

Parametry prototypu to jedynie przedsmak auta seryjnego, które ma być nie tylko lżejsze, ale również wyposażone w nowy, zapewniający lepsze osiągi i zasięg, silnik. DeLorean Motor Company, bazujące w Teksasie, zapowiada debiut rynkowy samochodu na rok 2013. W tej chwili firma oferuje używane egzemplarze spalinowe z lat osiemdziesiątych oraz przygotowuje się do budowy... zupełnie nowych sztuk według oryginalnego przepisu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje