Aktualności
17.10.2011

Hulme F1 Proces dojrzewania

Hulme Supercars z Nowej Zelandii już kilka razy przekładało premierę rynkową swojej sportowej maszyny, którą od ponad pięciu lat obserwujemy jako prototyp. W tym roku samochód pojawił się między innymi na Festiwalu Prędkości w Goodwood, a w garażach pierwszych właścicieli ma zagościć z końcem roku 2012. Zanim jednak do tego dojdzie przejdzie poważne modyfikacje.

Prototypowy egzemplarz pierwszego pojazdu noszącego nazwisko jedynego mistrza świata Formuły 1 z Nowej Zelandii (Denny Hulme w 1967 roku) to ważący niespełna tonę roadster z 7-litrowym V8 od Corvette, rozwijającym około 600 KM. Wersja seryjna o prostym oznaczeniu F1, ma otrzymać nie tylko zamknięte nadwozie, ale również przeprojektowaną przednią i tylną część nadwozia, które w dalszym ciągu nie będzie zakrywało kół.

Hulme F1

Model seryjny otrzyma również własny silnik, którego budową i projektowaniem zajmuje się Nicholson McLaren Engines, powstałe w 1972 roku, dostarczające w swoim czasie m.in. silniki do mistrzowskich bolidów McLarena i samochodów klasy Le Mans. Doładowana jednostka dla coupe Humle miałaby rozwijać około 700 KM. W pierwszym roku produkcji twórcy zamierzają zbudować tylko 20 sztuk auta, na które zapisy przyjmują już teraz. Pierwsze sztuk mają trafić do właścicieli pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje