16.10.2011

Formuła 1 Grand Prix Korei Tytuły rozdane

Tydzień temu, już na cztery wyścigi przed końcem sezonu, poznaliśmy tegorocznego mistrza świata Formuły 1. Po raz drugi w karierze i drugi z rzędu został nim Sebastian Vettel, zasiadający w bolidzie w Red Bulla. Dziś jego zespół walczył w Korei Południowej o koronę konstruktorów, która była również w zasięgu McLarena.

W klasyfikacjach najszybszy był Hamilton. Za nim uplasował się Vettel oraz Button, a poza pierwszą trójką wylądował Webber, Massa oraz Alonso. W wyścigu triumfował jednak Vettel, który o 12 sekund wyprzedził Hamiltona. Podium zamknął Webber. Do mety po wypadkach nie dojechali po raz kolejny Petrov i Schumacher. Do strefy punktowej przebili się obaj kierowcy Toro Rosso, którzy startowali spoza pierwszej dziesiątki. Z pełnymi wynikami wyścigu można zapoznać się na oficjalnej stronie F1 - formula1.com.

Formuła 1 Grand Prix Korei

Red Bull po wyścigu w Korei dysponuje dorobkiem 558 punktów, co przekłada się bezpośrednio na mistrzowski tytuł konstruktorów. Drugi w tabeli McLaren zdobył dotychczas 418 oczek, a wicemistrzostwo może mu odebrać jedynie Ferrari z dorobkiem 310 punktów. Vettel zdobył już 349 punktów, a za nim o wicemistrzostwo walczy aż czterech kierowców. Prowadzi Button z 222 punktami, za nim jest Alonso (212), Webber (209) oraz Hamilton (196). Kolejny wyścig już 30 października. Będzie nim pierwsze w historii Grand Prix Indii.