Aktualności
15.10.2011

Genty Akylone Nie przybywa w pokoju

Do elitarnego klubu producentów oferujących drogowe samochody o mocy powyżej tysiąca koni mechanicznych zamierza dołączyć kolejna firma. Tym razem będzie to zakład prosto z Francji, czyli teoretycznej ojczyzny Bugatti Veyrona. Całe przedsięwzięcie nazywa się Genty Automobile, a swoje dzieło zaprezentuje światu już w poniedziałek.

W swoim debiucie całkowicie niezależne Genty Automobile pokaże supercoupe o nazwie Akylone. Prace nad maszyną trwały przez ostatnie ponad cztery lata, a twórcy skupiali się przede wszystkim na trzech aspektach: aerodynamice, mocy ponad 1000 KM oraz jak najniższej masie własnej. Na sucho Akylone miałby ważyć zaledwie 1100 kilogramów. To oznaczałoby stosunek mocy do masy maksymalnie 1,1 kg/KM, czyli klasę Koenigsegga Agery R (na sucho 1,18 kg/KM).

Genty Akylone

Na chwilę obecną Francuzi nie zdradzają więcej szczegółów na temat swojego samochodu, ale na detale musiby czekać zaledwie do poniedziałku. Obecnie drogowe, w pełni namacalne auta, wyłączając efekty tuningu, oferuje jedynie Bugatti, Koenigsegg oraz Shelby Super Cars, ale chętnych do wstąpienia w ciągu najbliższych lat do tego towarzystwa nie brakuje.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje