Aktualności
15.10.2011

Toyota LMP1 Hybrid Nowy sposób na Le Mans

Toyota zapowiada powrót po kilkunastu latach przerwy do 24-godzinnego wyścigu Le Mans oraz start w serialu FIA World Endurance Championship, który będzie przeżywał w przyszłym roku swój inauguracyjny sezon. Zupełnie nową, wyścigową maszyną japońskiej marki będzie prototyp klasy LMP1 o napędzie hybrydowym.

Podwozie samochodu ma zostać zaprojektowane w Niemczech w Toyota Motorsport, a benzynowy silnik wspomagany jednostką elektryczną w Toyota Motor Corporation w Japonii. Zespół wyścigowy będzie miał swoją siedzibę w Kolonii. Na pierwsze testy pojazd ma wyjechać na początku przyszłego roku. Póki co twórcy nie zdradzają żadnych szczegółów poza jednym szkicem, prezentującym wygląd zewnętrzny ścigacza.

Toyota pojawiła się ostatni raz w Le Mans pod koniec lat dziewięćdziesiątych z modelem GT-One klasy GT1, któremu niewiele zabrakło do historycznej wygranej. W 1999 roku Japończycy ustanowili rekordowy czas przejazdu jednego okrążenia, a na mecie byli drudzy ze stratą tylko jednego kółka do zwycięzcy. Przyszłoroczne WEC złożone z siedmiu eliminacji będzie pokrywało się z serią Intercontinental Le Mans Cup, a punktem kulminacyjnym sezonu będzie oczywiście 24-godzinny wyścig Le Mans w weekend 16-17 czerwca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje