Aktualności
24.09.2011

Ford Fiesta ST Niecne zamiary

Globalna ekspansja Forda rozszerza się o dostępne dla szerokiej klienteli modele wyczynowe, ukryte pod szyldem ST - Sport Technologies. W najbliższych miesiącach do sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie wejdzie zupełnie nowy Focus ST, a w kolejce czekają już kolejne pomysły. Najnowszy z nich to przyprawiona na ostro Fiesta.

Propozycja Fiesty ST, która powstała w oddziale Ford Performance Vehicles, który skupia europejskie Ford Team RS i amerykańskie Special Vehicle Team, to póki co jedynie koncept. Producent nie ukrywa jednak chęci wprowadzenia go do produkcji seryjnej i sprzedaży wzorem Focusa na całej kuli ziemskiej, co byłoby gwarancją sukcesu.

Ford Fiesta ST

Koncept sportowego malucha inspirowany jest rajdową, 300-konną Fiestą WRC. Autko zasila 1,6-litrowa, 4-cylindrowa jednostka serii EcoBoost, która dzięki doładowaniu rozwija 180 KM i 240 Nm. Silnik współpracuje z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Rozpędzenie się do 100 km/h ma zajmować niespełna siedem sekund, a prędkość maksymalna przekraczać 220 km/h.

Ford Fiesta ST

Nowa Fiest ST ma już wkrótce wpisać się w blisko 35-letnią historię wyczynowych ewolucji modelu, wśród których znajdziemy Fiestę XR2, XR2i, RS 1800, RS Turbo oraz pierwszą generację ST. Ford nie zdradza jeszcze żadnych planów produkcyjnych, mówiąc jedynie, iż koncept zwiastuje to, co wydarzy się w najbliższej przyszłości.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje