Aktualności
23.09.2011

Ford Focus ST-R Technologia na tor

Globalny plan Forda sprawił, iż najnowszy Focus kusi klientów na wszystkich możliwych rynkach wszystkimi możliwymi wariantami. Obok modeli drogowych w różnych wersjach nadwoziowych, ich sportowych wersji oraz wyczynówek mamy teraz do wyboru również fabryczny model wyścigowy, który powstał w oddziale Ford Racing - ewolucję pod tytułem ST-R.

Nowa maszyna adresowana jest do wszystkich entuzjastów ścigania: profesjonalistów, amatorów i tych, którym zależy jedynie na dobrych wynikach podczas dni torowych. Pojazd powstał na bazie drogowego Focusa ST zgodnie z wymogami FIA odnośnie klasy S2000, otrzymując nowe zawieszenie, układ hamulcowy, klatkę bezpieczeństwa oraz mocarną, 2-litrową jednostkę serii EcoBoost.

Ford Focus ST-R

Pojazd, który powstał w USA przy współpracy fordowskiego Global Performance Vehicles pojawi się najpierw w Ameryce Północnej, gdzie dołączy do oferty obejmującej Mustanga FR500C, Mustanga FR500S, Mustanga Cobra Jet, Bossa 302R oraz Bossa 302S. Później ST-R pojawi się również w Europie. W tej chwili producent nie zdradza jeszcze ostatecznej specyfikacji auta, ani jego ceny.

Ford Focus ST-R

Focus ST-R po odpowiednich, nie wielkich modyfikacjach wystartuje "u siebie" w seriach Grand-Am ST, World Challenge TC oraz Canadian Touring Car Series. Na starym kontynencie pojawi się między innymi w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu i w serialu British Touring Car Championship. W Fordzie nie mogą się już doczekać, a dla tych, którzy nie zdecydują się na kompletny samochód Ford Racing przygotowuje już pakiety części do samodzielnego składania.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje