Aktualności
22.09.2011

Mercedes-Benz C-Coupe AMG DTM Droga do sukcesu

Już w przyszłym sezonie na starcie serii DTM, która w obecnym formacie rozgrywana jest od 2000 roku, pojawią się trzy zupełnie nowe maszyny spod znaku Audi, BMW oraz Mercedes-Benza. Samochód ostatniej marki odsłonili we Frankfurcie jej fabryczni kierowcy, startujący w Formule 1: Michael Schumacher oraz Nico Rosberg.

Pojazdem, który wyprze z DTM 4-drzwiowego ścigacza na bazie 4-drzwiowej klasy C będzie coupe na bazie najnowszej klasy C, zbudowane wokół karbonowego kadłuba. Prace nad samochodem ruszyły w siedzibie HWA w Affalterbach w czerwcu ubiegłego roku, pierwsze podwozie ukończono rok później, a pierwszy egzemplarz zbudowano w sierpniu. HWA będzie odpowiedzialne za produkcję całego auta, włączając w to silnik.

Mercedes-Benz C-Coupe AMG DTM

Zupełnie nowe C-Coupe AMG DTM mierzy ponad pięć metrów długości, na pokład zabiera 120 litrów paliwa, a razem z kierowcą waży tylko 1050 kilogramów. Do napędu maszyny służy 4-litrowe V8, produkujące około 500 KM i 500 Nm, które lądują na tylnych koła poprzez 6-stopniową, sekwencyjną skrzynię biegów, 3-dyskowe, węglowe sprzęgło i karbonowy wał napędowy.

Mercedes-Benz C-Coupe AMG DTM

Mercedes-Benz to najbardziej utytułowana marka w 27-letniej historii DTM. Jej samochody pojawiły się na torze po raz pierwszy w 1988 roku, wygrywając w aż 164 wyścigach na 339. Sama klasa C, która pojawiła się w 1994 roku, pozwoliła zwyciężyć w 84 wyścigach na 156. Mercedes-Benz zdobył w sumie aż 32 tytuły mistrzowskie: 9 tytułów kierowców, 10 tytułów konstruktorów i 13 zespołów. Apetyt na kolejne jest wielki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje