Aktualności
22.09.2011

Lotus Elise S Momentalna poprawa

Rodzina sportowego Elise, w której każdy może znaleźć coś dla siebie, powiększa się o kolejnego członka oraz opcjonalną przekładnię Serial Precision Shift dla 136-konnej wersji podstawowej. Zupełnie nową propozycją, która zawita w katalogu marki na przyszły rok, jest Elise S. Model odpowiada na modły o jeszcze większą moc i moment obrotowy.

Elise S zastąpi w ofercie Lotusa 142-konnego roadstera Elise Club Racer, zostawiając go daleko w tyle. Model otrzyma nowy, 1,8-litrowy silnik ze sprężarką Magnuson R900, który będzie wydzielał aż 220 KM i 250 Nm. To aż 84 KM i 90 Nm więcej, niż w zwykłym Elise i 78 KM i 85 Nm więcej, niż w Elise CR. Lotus nie podaje jeszcze masy auta. Jego poprzednik z 1,6-litrowym silnikiem ważył tylko 876 kilogramów.

Lotus Elise S

Elise S, wyposażony w skrzynię biegów o sześciu przełożeniach i elektroniczne systemy DPM (Dynamic Performance Management), z których większość można całkowicie wyłączyć, czeka jeszcze na zmierzenie i na chwilę obecną producent nie chwali się jego osiągami. Szczegóły poznamy przed wejściem samochodu na rynek, które powinno mieć miejsce w najbliższych tygodniach.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje