Aktualności
22.09.2011

Volvo You Wymiana poglądów

Styliści Volvo zapytani po raz kolejny o przyszłość marki odpowiadają konceptem, nastawionym na rynki całego globu i odbiorców podążających z duchem czasu, zarówno jeśli chodzi o styl jak i technologię. Nowa wizja Szwedów to luksusowa limuzyna You, która idzie w ślady pokazanego w kwietniu konceptu Universe.

Koncept You zapowiada kierunek, w którym pójdzie kolejny, duży sedan spod znaku Volvo. Projekt powstał na bazie opinii zebranych w Chinach po prezentacji konceptu Universe oraz globalnej reakcji nakreślonej w licznych sondażach i opiniach w mediach socjalnych. Kierując się nimi postawiono na przypominające coupe nadwozie typu fastback i przód nawiązujący do klasycznych modeli Vovlo.

Volvo You

Misja You polega ponownie na zbieraniu opinii i wyznaczeniu granic, których przyszły, seryjny model marki nie powinien przekraczać. Pojazd będzie budowany we współpracy z zewnętrznymi firmami, specjalizującymi się w ręcznej produkcji detali i nastawiony na cyfrową funkcjonalność, oferowaną przez współczesne smartfony i pady. Limuzyna powstanie na nowym, skalowalnym podwoziu, które ukrywa się pod nazwą Scalable Platform Architecture.

Volvo You

You, stojący na 21-calowych felgach z ogumieniem Pirelli, inspirowany był pod wieloma względami przez duńskie studio Georg Jensen. Pojazd korzysta m.in. z układu hamulcowego od Polestara, materiałów z domu mody Oscar Jacobson, drewnianej podłogi z dywanem od Kasthall oraz nagłośnienia od Alpine z innowacyjnym, prototypowym subwooferem FreshAir, który do działania wykorzystuje powietrze na zewnątrz samochodu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje