Aktualności
21.09.2011

Volkswagen Up! GT Kieszonkowa rakieta

Maluch Volkswagena imieniem Up!, który doczeka się wkrótce bliźniaków wśród innych marek koncernu, rozmnożył się do kilku konceptów nadwoziowych i silnikowych. W rodzinie tej, powiększonej aż o sześciu członków, nie zabrakło również miejsca dla najbardziej nas interesującej wersji sportowej. Mały Up! z pazurem został dumnie nazwany Gran Turismo.

Volkswagen dla plażowiczów i bulwarowców przewidział wersje Buggy oraz Azzurra Sailing Team, dla miłośników wypadów poza asfalt zbudowano Crossa, dla oszczędnych wersję Eco, a dla "zielonych" elektrycznego e-Up'a, który ma pojawić się w produkcji w 2013 roku. GT skupia się na tych, którzy lubią podróżować szybko i chcieliby, aby ich drogowa rakieta mieściła się w kieszeni.

Volkswagen Up! GT

Historia GT zaczyna się tam, gdzie kończą się możliwości seryjnego Up!, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o mieście i w najmocniejszej wersji będzie oferował 75 KM. Niemcy pewni tego, iż auto jest przygotowano na opanowanie jeszcze większej mocy, przewidują, iż 900-kilogramowy GT będzie mógł zabłysnąć okrągłą liczbą 100 KM. W kategoriach dobrej zabawy miałoby to go stawiać obok Golfa GTI pierwszej generacji.

Volkswagen Up! GT

Od innych członków rodziny GT wyróżnia się miedzy innymi malowaniem, nowymi zderzakami, czarnymi lusterkami, spoilerem, nowymi końcówkami wydechu, 17-calowymi felgami z ogumieniem o szerokości 195 mm i tapicerką. Volkswagen na chwilę obecną nie chwali się planami produkcyjnymi, o ile takowe istnieją.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje