Aktualności
20.09.2011

Kia GT Nowe horyzonty

Kia, której modele z każdym miesiącem wyglądają coraz lepiej i sprzedają się coraz lepiej, zapowiada nowy kierunek stylistyczny i technologiczny. Rosnące ambicje marki ucieleśnia koncept dużego, 4-drzwiowego grand tourera, który przeciera nowe szlaki i inspiruje na przyszłość. Maszynę oznaczono krótko i treściwie - GT.

Prace nad Kią GT ruszyły jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Nowoczesna, opływowa maszyna jest pierwszym modelem w historii marki z napędem przenoszonym na tylną oś, z którym wiąże się odpowiednia fabryka mocy. Pojazd zaprojektowano w europejskiej placówce marki, a jego kształty mają korzenie w modelach klasy GT z lat siedemdziesiątych i koncepcie Kee z roku 2007.

Kia GT

Koncept, zwiastujący nowy rozdział w historii koreańskiej marki, mierzy 469 centymetrów długości, 189 centymetrów szerokości oraz 138 centymetrów wysokości. Rozstaw osi sięga 286 centymetrów. Do środka, w którym mieszczą się cztery osoby, zapraszają otwierane w przeciwnych kierunkach drzwi.

Kia GT

Do napędu GT służy benzynowe V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem o pojemności 3,3 litrów. Jednostka rozwija 395 koni mechanicznych i 534 niutonometry. Kia na razie nie wspomina ile pomysłów z konceptu może trafić do produkcji seryjnej. Twórcy wyrażają jednak mocne przekonanie, iż pojazd klasy GT jest samochodem, który Kia powinna jak najszybciej wypuścić na rynek.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje