Aktualności
16.09.2011

Eterniti Hemera Złe dobrego początki

Na trwającym właśnie salonie samochodowym we Frankfurcie debiutuje zupełnie nowy, brytyjski producent luksusowych samochodów - Eterniti Motors. Marka, która w licznych, hucznych zapowiedziach przedstawiała się jako twórcy pierwszego super-SUV'a okazała się czymś znacznie mniej interesującym. Anglicy mają jednak ambitne plany na przyszłość.

Nie da się ukryć, iż pierwszy model marki, SUV Hemera, to jedynie gruntownie zmodyfikowane Cayenne, adresowane do tych, którym w oryginalne brakuje mocy i luksusu. To coś, czym od lat z powodzeniem trudną się tunerzy. Hemera wyposażona w nowe panele nadwozia oraz wnętrze będzie ręcznie budowana w Londynie, a za jej warstwę techniczną będzie odpowiadał między innymi Alastair Macqueen, który ma za sobą lata doświadczeń w sporcie samochodowym, w tym wygrane w maratonie Le Mans oraz Jaguara XJ220.

Eterniti Hemera

Hemera będzie bazować na Cayenne Turbo, a wersja ostateczna otrzyma między innymi zmienione lampy z przodu. Twórcy auta obiecują również podniesienie mocy do okolic 625 KM i prędkość maksymalną ponad 290 km/h. Kierowcą testowym marki będzie Johnny Herbert, były kierowca Formuły 1 i zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1991 roku. Samochód ma pojawić się w sprzedaży w roku 2012. Jakby na Hemerę nie patrzeć będzie to tylko początek...

Eterniti Supercar

Już w przyszłym roku Eterniti zamierza otworzyć placówkę w Hong Kongu, a przed końcem tego roku znaleźć się w Tokio i Tajpeju. Na sezon 2013 zaplanowano inwazję na Chiny. Do tego czasu w ofercie powinna znaleźć się nowa wersja Hemery oraz... supercoupe, które miałoby również dać początek programowi sportowemu. Prace nad tym ostatnim pojazdem trwają, a sam model zapowiadają trzy szkice.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje