Aktualności
16.09.2011

Audi RS5 Zmiana wizerunku

Fala nowości, jaka przeszła w ostatnich tygodniach między innymi po modelach serii 5 spod znaku Audi dotarła do najmocniejszego z nich - coupe RS5. Odświeżone wydanie jednego z najmocniejszych modeli marki skupia się na walorach wizualnych, pozostawiając sprawdzoną warstwę techniczną w prawie nietkniętym stanie.

Odmłodzone RS5 to przede wszystkim nowy grill, pozbawiony tak wyraźnego obramowania, zmieniony kształt przedniego i tylnego zderzaka, ostrzejsze przetłoczenia klapy silnika oraz zupełnie nowe kształty lamp z przodu i z tyłu, pod którymi oczywiście rządzą i dzielą LED'y. Niewielkiemu retuszowi uległo również wnętrze, w którym znajdziemy między innymi nową kierownicę.

Audi RS5

Pod maską RS5 po staremu. Pracuje tu 4,2-litrowe, wolnossące V8, spokrewnione z V10 zasilającym R8. Jednostka wydziela 450 KM i 430 Nm, które przekładają się na 4,6 sekundy potrzebne na rozpędzenie się do 100 km/h i elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h. Za dopłatą Audi oferuje fabryczne podniesienie limitu do 280 km/h.

Audi RS5

Napęd przekazywany jest stale na wszystkie cztery koła w stosunku 40:60, w czym uczestniczy centralny mechanizm różnicowy i 7-stopniowa przekładnia S-Tronic. W skrajnych przypadkach na przód może zostać przekazane do 70% momentu, a na tył do 85. Coupe ma spalać średnio 10,8 l/100 km, czyli tyle samo, co poprzednio.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje