Aktualności
14.09.2011

Maserati Kubang Masa krytyczna

Włosi od kilku już lat przymierzają się do luksusowego SUV'a, który stawiałby w pierwszej kolejności na wrażenia z jazdy. Maszyna spełniające te założenia i nosząca znaczek Maserati pojawiła się jako koncept jeszcze w 2003 roku, ale wówczas nie wynikło z niej nic więcej. W tym roku marka wraca do tego samego pomysłu, prezentując zupełnie nowy projekt pod starą nazwą - Kubang.

Oba projekty dzieli aż osiem lat i przepaść stylistyczna, która pochłania akcenty z współczesnych modeli marki, przeplatając je z przepowiedniami przyszłości. Nowy Kubang, stojący na 20-calowych felgach, powstał w Maserati Style Center, a za jego bryłę odpowiada Lorenzo Ramaciotti. Jego seryjna wersja, która dołączyłaby do Quattroporte, GranTurismo oraz GranCabrio mogłaby pojawić się już w przyszłym roku.

Maserati Kubang

Za technologiczną stronę auta będzie odpowiadał zespół z Maserati Product Development Department w Modenie. Model ma otrzymać między innymi automatyczną, 8-stopniową skrzynię biegów oraz paletę zupełnie nowych silników. Za jednostki napędowe będzie odpowiadał Paolo Martinelli, szef Maserati Powertrain Department, który spędził blisko 30 lat w Ferrari, zajmując się między innymi zespołem Formuły 1.

Maserati Kubang

Maserati nie ujawnia jeszcze żadnych danych technicznych modelu, ale nieoficjalnie od dawna mówi się, iż wśród nowości marki pojawi się między innymi motor wysokoprężny, którego obowiązkiem będzie zasilenie SUV'a. Za to już teraz wiadomo, iż produkcją nowych silników dla Kubanga zajmie się w Maranello zespół Ferrari. Głównymi rynkami zbytu nowego modelu mają być USA i Chiny, gdzie odnotowuje się największe wzrosty sprzedaży aut z trójzębem.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje